Вибори директора
Інституту держави і права імені
В.М. Корецького Національної
академії наук України

Про розмір оплати за надання платних послуг Інститутом держави і права імені В.М. Корецького НАН України
(Наказ № 23 від 29.02.2024 р.)



Правила прийому на навчання
до аспірантури та докторантури Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України
в 2023 році

Акуленко В І.
Науково-публіцистичні етюди до портрета професора Володимира Денисова венциклопедичному інтер’єрі до 70-річчя Інституту держави і права імені
В.М. Корецького НАН України
(1949–2019)

Євроатлантичний вектор України: національна доповідь./ ред.кол. С.І. Пирожков,І.О.Кресіна, А.І. Кудряченко, Ю.С. Шемшученко та ін.Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України. Київ: Національна академія наук України,2019. 328 с.

Правова позиція щодо статусу Автономної Республіки Крим

Рецензія на Енциклопедію міжнародного права (Том 1)


Бібліометричний профіль інституту держави і права імені
В.М. Корецького НАН України у
Google Scholar






Батрин Станіслав Віталійович

БАТРИН  СТАНІСЛАВ ВІТАЛІЙОВИЧ – (нар. 21.12.1986 року), кандидат юридичних наук, молодший науковий співробітник  Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України, практикуючий юрист. Вчинив понад 60 науково - практичних публікацій у фахових виданнях, науковій періодиці, юридичних виданнях, збірниках тез конференцій, прийняв участь у понад 30 науково – практичних конференціях за тематикою законодавчого регулювання суспільних відносин та правозастосування за напрямами: господарське право, цивільне право, державне управління, конституційне право. За вказаними напрямами виконав десятки правових експертиз.

Освіта: повна вища, Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого (2003-2007: бакалавр, з відзнакою); Національна юридична академія України ім. Я. Мудрого (2007-2008: спеціаліст, з відзнакою), 2008-2011: аспірант Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України. Номінант та переможець ряду стипендіальних програм, національних конкурсів.

Спеціалізація: господарське право та процес, судочинство.

Інша діяльність: голова ГО «Відкрита Україна» (керівник Проекту «Відкритий Суд»), заступник голови ГО «Громадська комісія з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні», директор юридичної компанії Lions Litigate.

В ході Революції Гідності С. Батрин (2013-2014) виконував функції заступника голови Громадської Комісії з розслідування та попередження порушень прав людини в Україні, яка була заснована з метою збору доказів порушень прав людини в ході Революції Гідності та складалася з національних та міжнародних експертів у галузі права. Результатами роботи Комісії стало зібрання та правова оцінка 2175 випадків порушень прав людини відносно окремих потерпілих та подальша класифікація злочинів відповідно до вимог правової градації, прийнятної для міжнародного права. Після завершення трагічних подій, сформовано узагальнену заяву про масові кримінальні правопорушення, вчинені в ході простестного руху, а матеріали передано керівництву Генеральної прокурори України, - на підставі чого відповідні відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування.

В 2015 році виконував обов`язки члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції, утвореної на підставі Закону України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні».

В 2016 році виконував обов`язки тимчасового експерта Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні».

В період з 2014 по 2017 рік ініціював ряд судових справ, які мали вагоме суспільно - політичне значення.

Зокрема, за позовом С. Батрина Окружний адміністративний суд м. Києва визнав протиправним і нечинним наказ МВС України від 18.05.2004 р. No 529 “Про затвердження Положення про підрозділ міліції особливого призначення "Беркут"; протиправним і нечинним наказ МВС України від 24.10.2013 р. No 1011 "Про затвердження Положення про спеціальний підрозділ міліції громадської безпеки "Беркут"; відсутність компетенції підрозділу міліції “Беркут”. У іншій справі, судам прийнято остаточне рішення про задоволення позову про визнання протиправним і скасування розпорядження Кабміну No 905-р від 21 листопада 2013 р., яким було зупинено процес європейської інтеграції України (Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами — членами, з іншої сторони. У наступних справах, за позовом Батрина суд першої та апеляційної існтанції задовольнив вимоги позивача про перегляд вмісту та розміру прожиткового мінімуму в Україні вперше з 2000 року.

Неодноразово залучався до вирішення складних міжнародно - політичних питань. Так, представляв інтереси родин українських альпіністів, загиблих у Пакистані за наслідком територистичного акту. За наслідком правової роботи та перемовин з урядом та адміністрацією президента Пакистану з одного боку, та, Кабінетом Міністрів України, - з іншого, родини отримали компенсацію.

Серед іншого, проводив незалежне юридичне розслідування ряду міжнародних зобов`язань між Україною та Росією.

Так, здобув докази відсутності гарантійного листа уряду України (за підписом екс - прем`єр міністра Уркраїни Павла Лазаренко) за боргами корпорації ЄЕСУ. Як наслідок, 7 березня 2014 року Господарський суд міста Києва скасував судове рішення про стягнення з держави "Україна" в особі Кабінету Міністрів на користь Міністерства оборони Російської Федерації (треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - закрите акціонерне товариство з іноземними інвестиціями "Промислово - фінансова корпорація "Єдині енергетичні системи України", Державна казначейська служба України) суми 3 (три мільярди) 239 652 269,73 грн.

Ініціював перегляд контрактів на постачання та транзит газу, укладених між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ «Газпром». В судовому порядку доведено, що газові контракти між НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" є контрактами між окремими суб'єктами господарювання; дані контракти не мають природи міждержавної угоди; політичний вплив на укладення, зміну чи припинення договірних відносин між даними суб'єктами права є протиправним та виходить за межі компетенції суб`єктів влвадних повноважень; НАК "Нафтогаз України" вправі самостійно ініціювати звернення до арбітражу з приводу вирішення будь - яких правових питань, повязаних з дією або виконанням вказаних контрактів.

Нагороди, професійні відзнаки :

  1. Визнаний найкращим молодим юристом та громадським діячем України 2015/2016 р. (КРМЮ, Міністерство юстиції України).
  2. Видання «Юридичний вісник України» визнало Станіслава Батрина одним з 5 найбільш креативних персон України 2015 року поряд з Давидом Сакварелідзе (заступник Генерального прокурора України), Оксаною Сироїд (заступник Голови Верховної Ради України), Катериною Згуладзе (перший заступник Міністра МВС), Романом Гринюком (ректор Донецького національного університету).
  3. За наслідком професійної діяльності, у 2016 р. отримано отримано одну з найпрестижніших премій світу в категорії Gold (золото) - Сentury International Quality ERA CQE під егідою B.I.D. (Business Initiative Directions).
  4. Заснований С. Батриним проект «Відкритий Суд» нагороджено призом глядацьких симпатій та віднесено до 5 національних проектів, що змінюють Україну Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" (КВС) та виданням «Юридична Газета» за участі незалежних іноземних експертів.
  5. Голова Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України А. Бутенко нагородив С. Батрина подякою «За підтримку та сприяння реалізації молодіжних ініціатив у галузі права».
  6. Голова Верховного Суду України Я. Романюк видав наказ №1112 від 14.12.2015 р. «Про оголошення керівнику проекту «Відкритий Суд» Станіславу Батрину подяки за сприяння утвердженню стандартів правосуддя в Україні».
  7. Директор Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України делегував кандидатуру Станіслава Батрина до персонального складу Робочої групи Міністерства юстиції України «Модернізація правового регулювання умов ведення бізнесу в Україні».

Публічна діяльність:

  1. Юридичний консалтинг в інтересах держави.
    С. Батрин є консультантом парламентарів, урядовців,  кандидатів у Президенти України. Проводив перемовини в інтересах України з Національним Інститутом здоров’я Сполучених Штатів Америки (за погодженням з Міністерством охорони здоров’я України), міжнародною юридичною компанією Shearman & Sterling LLP, яка здобула найбільшу в історії арбітражі перемогу в інтересах акціонерів корпорації «ЮКОС» проти РФ на суму 50 мільярдів доларів (представництво інтересів держави у спорах проти Російської Федерації), міжнародною юридичною компанією Covington & Burling LLP, яка входить до ТОП – 5 компаній з лобіювання у США  (представництво інтересів держави у спорах проти Російської Федерації), Джорджтаунівським університетом (за погодженням з Міністерством освіти і науки України та в інтересах Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України).
    С. Батрин організовував та супроводжував міжнародні перемовини Міністрів Кабінету Міністрів України з керівництвом іноземної держави (Президентом, Прем’єр – Міністром, Міністрами Кабінету Міністрів іншої країни).
  2. Експерт з питань суспільно – політичного значення
    Є громадським діячем та експертом з правових питань (судова реформа та правосуддя, міжнародні спори, газові відносини, соціальні стандарти, повноваження органів влади, реалізація прав та свобод, гарантованих Конституцією України). Висвітлення діяльності та коментарі за звітний рік висвітлювалися такими провідними ЗМІ як: «Дзеркало Тижня», «Українська Правда», «Економічна Правда», «1 Національний», «1+1» («ТСН»)», «112 Канал», «24 Канал», «5 Канал», Канал «РАДА», «ШУСТЕР.LIVE», «Deutsche Welle», «Еспресо ТВ», «Euronews», «Express.UA», «Finance.UA», «FORBES», «Gazeta.UA», «Golos.UA», «ICTV» («Факти», «Свобода слова»), «Ipress», «Kyiv Post», «LBR», «News One», «Антикор», «BBC», «Вести», «Гордон», «Громадське», «День», «Захід.Нет», «ЗІК», «Інтер» («Подробности»), «Інтерфакс», «Комсомольська Правда», «Кореспондент», «ЛІГА», «Обозреватель», «Погляд», «Радіо Свобода», «Радіо Ера», «Ракурс, РБК – Україна», «Censor», «Сегодня», «Тиждень», «ТРК Україна», «Україна Молода», «Українські Новини», «Укрінформ», «УНН», «УНІАН», «Фокус», «Business.UA», «Голос Столиці» тощо.

Згадування про діяльність  мали місце в ЗМІ ЄС, Швейцарії, Польщі, Чехії, Іспанії, Італії, Німеччини, Сербії, Пакистану, Індії, Азербайджану, Словаччини, Грузії, Казахстану, Арменії, Росії.

Діяльність систематично висвітлювалася на шпальтах провідних юридичних ЗМІ, в тому числі на титульному аркуші («Юридичний Вісник України», «Юридична Газета», «Юридическая Практика», «Судово – юридична газета»).

Висвітлення діяльності за останні роки склало понад 150 інформаційних приводів та понад 30000 згадувань у ЗМІ, понад 100 відео ефірів, сюжетів новин, більше 30 радіо ефірів.


G Analytics
сайт создан компанией